Neotravel

POLINEZJA FRANCUSKA

polinezja1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Los Angeles, a następnie do Papeete (Tahiti).Polinezja Francuska

2 DZIEŃ    TAHITI - WYSPA MOOREA
Przylot do Papeete. Rejs katamaranem na Wyspę Moorea. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Wyspa wyróżnia się atmosferą spokoju. Na jej środku wznoszą się wulkaniczne szczyty gór, których zbocza opadają do malowniczych zatok. Doliny są zajęte przez plantacje ananasów. Piaszczyste plaże rozciągają się przy krystalicznie czystej wodzie laguny.


3 DZIEŃ    WYSPA MOOREA
Wycieczka autokarem (pół dnia) wokół wyspy. Po drodze postoje w malowniczych miejscach - nad Zatoką Cooka i Zatoką Opunohu. Wjazd na jedno ze wzgórz, z którego rozpościera się piękny widok na turkusowe wody laguny. Po południu czas wolny. Wyspa Moorea znana jest ze zdolnych artystów, których wyroby są sprzedawane w hotelach i sklepach. Okazja do wybrania się na atrakcyjne zakupy.

4 DZIEŃ    WYSPA MOOREA
Plażowanie. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do skansenu Tiki Village (ok. 90 EUR). W tradycyjnie zbudowanej wiosce będzie można wziąć udział w lokalnym święcie połączonym z ucztą. Pokaz oryginalnych tańców polinezyjskich oraz tradycyjnego sposobu gotowania w dziurze w ziemi. Na zakończenie - kolacja barbecue (szwedzki stół) z rumem i winem.

5 DZIEŃ    WYSPA MOOREA - WYSPA NORA BORA BORA
Przelot na Wyspę Bora Bora. Transfer do hotelu; przepłynięcie przez lagunę motorówką z lotniska otoczonego palmami i położonego na małej wysepce. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Wyspa ma niewiele ponad 20 km obwodu, a w jej środku wznoszą się dwa czarne szczyty wulkanicznych gór - Otemanu i Pahia. Wokoło wyspy rozciąga się piękna, turkusowa laguna; woda jest przezroczysta i widać w niej barwną rafę koralową. Główna miejscowość wyspy Bora Bora to Vaitape. Wokół wyspy można poruszać się transportem lokalnym - Le Truck albo na wypożyczonym rowerze. Na Bora Bora znajdują się starożytne świątynie tubylców, zwane marae i autentyczne wioski zamieszkane przez Polinezyjczyków.

6 DZIEŃ     WYSPA BORA BORA
Zwiedzanie wyspy. Postój przy świątyni tubylców - Opu Marae. Wjazd na punkt widokowy Matira Point, z którego widać Pacyfik i turkusowe atole. Po drodze gaje palm kokosowych i małe wioski położone blisko brzegu. Powrót do hotelu. Na miejscu można skorzystać z wielu atrakcji - sporty wodne, rejsy łodzią ze szklanym dnem, nurkowanie do rafy koralowej oraz do miejsc, gdzie pojawiają się płaszczki i niedrapieżne rekiny. Na Bora Bora są także piękne, piaszczyste plaże, nadające się do spokojnego wypoczynku.

7 DZIEŃ WYSPA BORA BORA
Plażowanie. Dla chętnych fakultatywne wycieczki, m.in.;
•    Objazd wyspy samochodem terenowym z klimatyzacją (z napędem na 4 koła). Na trasie wycieczki zarośnięte gęstą dżunglą malownicze tereny, oddalone od siedzib ludzkich. Postoje na punktach widokowych, z których rozciąga się wspaniała panorama na góry, doliny, mieniącą się wieloma barwami lagunę i rafę koralową. Piesza wspinaczka na wysokość 300 metrów na jeden z punktów widokowych, z którego widać sąsiednie wyspy - Raiatea, Taha’a i Maupiti. Oglądanie pozostałości z czasów II wojny światowej, w tym umocnień budowanych przez Amerykanów. Odwiedziny osady sprzed tysiąca lat (ok. 65 EUR).
•    Rejs łodzią ze szklanym dnem, przez które widać wielobarwny ogród rafy koralowej i egzotyczne ryby (ok. 35 EUR).
•    Pływanie w lagunie wraz z żyjącymi w płytkiej wodzie stworzeniami, które można dotykać. Na miejscu jest wypożyczalnia maski z rurką. Opieka lokalnego przewodnika. Na wysepce (motu) posiłek w formie pikniku (ok. 100 EUR).
    
8 DZIEŃ     WYSPA BORA BORA - WYSPA TAHITI
Przelot na Wyspę Tahiti. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 3 noce). Wyspa Tahiti jest największą w archipelagu Polinezji Francuskiej, który składa się ze 115 wysp i atoli. Wyspy są kolonią francuską. Najbardziej podobne do miast europejskich są miejscowości na wyspach Tahiti i Bora Bora. Pozostałe wysepki to enklawy pięknych krajobrazów i spokojnego trybu życia tubylców.

9 DZIEŃ    WYSPA TAHITI
Czas wolny. Dla chętnych indywidualna wycieczka do Papeete, głównego portu wszystkich wysp archipelagu. W mieście wyróżnia się kompleks gmachów rządowych, katedra Notre Dame, ratusz (Mairie), pałac prezydencki, park Bougainville, centrum handlowe Vaima. Atrakcyjne zakupy można zrobić na bazarze Le Marche, na którym zachwycają m.in. wiązanki z egzotycznych kwiatów, naszyjniki z muszli, biżuteria z masy perłowej, lokalne instrumenty. Sklepy oferują czarne perły, wyroby miejscowego rękodzieła oraz najnowsze kreacje prosto z Paryża. Na promenadzie do późnej nocy są otwarte kawiarnie i restauracje zapraszające na potrawy lokalne, francuskie i azjatyckie. Les Roulottes - to restauracyjki na kółkach serwujące gorące potrawy; steki barbecue, pieczone kurczaki, pizzę, couscous, ryby oraz na deser - francuskie crepes.

10 DZIEŃ    WYSPA TAHITI
Wycieczka autokarem wokół wyspy malowniczą trasą między górami a wybrzeżem oceanu. Pierwszy postój to Przylądek Wenus, piękna zatoka, przy której przed wiekami wylądowali pierwsi europejscy żeglarze. Następnie krótka przerwa przy aktywnym gejzerze, zwanym Arahoho Blow Hole. Przejazd do groty, w której rosną paprocie - Maraa Fern. Zwiedzanie Muzeum Gauguina, słynnego malarza francuskiego, który spędził na wyspie wiele lat, malując jej mieszkańców. Następnie wjazd na punkt widokowy mieszczący się na Wzgórzu Jednego Drzewa (Tahara’a). Na zakończenie wizyta w Muzeum Tahiti i Wysp Archipelagu, które w atrakcyjny sposób prezentuje wyspy i ich ciekawą historię, kulturę, środowisko, zwyczaje. W trakcie wycieczki - obiad.

11 DZIEŃ
Transfer na lotnisko. Wylot do Los Angeles, a następnie do Europy.

12 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: WYSPA MOOREA - WYSPA BORA BORA - WYSPA TAHITI

 Cena obejmuje:
•przeloty międzynarodowe,
•przeloty wewnętrzne,
•przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
•rejs katamaranem na Wyspę Moorea,
•zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 3400 PLN,
•śniadania; obiad w dniu 10.,
•wycieczki wymienione w programie wraz z biletami wstępu,
•opiekę pilota,
•usługi lokalnych przewodników,
•ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

UWAGA:
•Przy zapisywaniu się na wycieczkę należy złożyć pełną dokumentację wizową do USA (tranzyt lotniczy). Cena wizy wynosi ok. 550 PLN. Pośrednictwo wizowe + 200 PLN. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg warunków uczestnictwa, nie mniej jednak niż 1000 PLN.
•Na wycieczki fakultatywne należy zabrać ze sobą ok. 300 EUR.
•Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 EUR.

ZAPYTAJ O TERMIN I CENĘ !! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Jesteś tutaj: Home Egzotyka POLINEZJA FRANCUSKA